Deklaracja dostępności
21-11-2024Deklaracja dostępności serwisu Urzędu Miasta Krakowa
Urząd Miasta Krakowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do www.stm.krakow.pl
Data publikacji strony internetowej: 13.03.2020
Data ostatniej dużej aktualizacji: 01.07.2021.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Przy powiększeniu 200% nie są dostępne odnośniki do Biuletynu Informacji Publicznej oraz serwisów społecznościowych Urzędu Miasta Krakowa oraz kanału RSS.
Linki prowadzące do dokumentów do pobrania nie zawierają informacji o ich formacie i rozmiarze dokumentu. W zakładce „Do pobrania” znajdują się odniesienia do plików PDF wygenerowanych na podstawie wersji cyfrowych dokumentów. Część plików PDF zawiera treści opisowe jak również części graficzne lub rysunkowe.
Nie wszystkie elementy strony internetowej zapewniają kontrast tekstu w stosunku do tła wynoszący przynajmniej 4,5:1.
Strona internetowa posiada wersję kontrastową, która jest dostępna z górnej belki strony zlokalizowanej powyżej paska głównego z napisem „Szybki transport miejski”. W trybie kontrastowym elementy strony internetowej zapewniają kontrast tekstu w stosunku do tła wynoszący przynajmniej 4,5:1.
Oświadczenie sporządzono dnia 20.08.2020. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą odpowiedzialną jest Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa
ds. Osób Niepełnosprawnych, adres poczty elektronicznej bogdan.dasal@um.krakow.pl .
Kontaktować
można się także dzwoniąc na numer telefonu 12 616 50 07. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji
niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Urząd Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4,
31-004 Kraków.
W budynku jest zamontowana platforma w klatce F, do której wejście znajduje się
od dziedzińca Urzędu. Urządzenie wyposażone w napęd elektryczny umożliwia
dostęp na I, II i III piętro – odpowiednio do gabinetu Prezydenta i jego
Zastępców, Przewodniczącego Rady Miasta, Sali Obrad, a także pokoi klubowych
radnych.
WC przystosowane dla osób niepełnosprawnych, obsługa w języku migowym,
możliwość zejścia urzędnika do osoby niepełnosprawnej.
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków.
Budynek nie jest wyposażony w podjazd ani toaletę dla osób niepełnosprawnych. Dostępny jest schodołaz. Możliwość zejścia urzędnika do osoby niepełnosprawnej jak i obsługi w języku migowym. Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Plany budynków Urzędu Miasta Krakowa znajdują się pod adresem: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=115533